• 0212 661 53 53 9.Kısım Atrium Çarşısı No:146 Ataköy,Bakırköy,İstanbul
Gelişmiş Arama
Gelişmiş Arama
Daha Fazla Arama Detayı
bulunanar 0 sonuçlar
Arama sonuçlarınız

Eseriniz ile Övünün

Gönderen bayraktar üzerinde 27 Ekim 2016
| 0

1- Bakırköy Belediyesi’nin açtığı ihalenin iptali davası sonuçlanmadan aynı Belediye buraya inşaat iznini nasıl verdi?
2- Beş binlik ve binlik planlarda bina 2 kat olması gerekiyor. Yapılan binaya bir bakın bu nasıl 2 kat? Ayrıca yer altında yalnız otopark olarak kullanılacak 2 kat olması gerekirken, inşaatı yapanlar dört kat indiler. Su çıkınca bir katı iptal ederek 3 kat yaptılar. Bu yasalara aykırı değil mi? Bakırköy Belediyesi’nin imar müdürlüğü ve mıntıka mühendisleri neredeler? Otopark dışında kullanılması mümkün olmayan emsal dışı toprak altındaki katlarda toplantı salonları ve odaların yapılmasına nasıl göz yumuluyor.
3- “Tarihi binaların yanında yapılacak inşaatların yüksekliğinin tarihi eserin çatı yüksekliğini geçemez” yasa gereği değil midir?
4- Onaylanan Beş binlik ve binlik planlara göre arsada bulunan “Atatürk Heykeli ve Atatürk’ün Selanik’teki evinin maketi parsel içinde değerlendirilecektir” şartı neden yerine getirilmedi?
5- Önden 5 metre, yan ve arkadan 3 metre çekme mesafesine uyuldu mu? Yasa çok açık bu çekme mesafelerine hiçbir şey konamaz. Yoksa Atatürk heykeli ve Selanik evi bu çekme mesafelerine mi konacak?
6- Sizlere hiç kimse neden hastane, neden kız öğrenci yurdu, neden huzur evi, neden fizik tedavi merkezi neden geriatri merkezi yapıyorsunuz denilmiyor ki; Yerinin yanlış olduğu söyleniyor. Kaldı ki Ateş Ünal Erzen başkanlığı döneminde Belediye size birkaç yüz metre aşağıda Ataköylüler Evi’nin yanında daha büyük bir yer teklif etti, neden inat ve ısrarla kabul etmediniz. Kaldı ki buraya önce kız öğrenci yurdu, huzur evi, fizik tedavi merkezi, hastane yapılacağı söylendi, şimdi de Geriatri Merkezi yapılacak deniyor. Bunların standartları belli iken bu inat ve ısrar neden.
7- Bu yapılan tarihi yok etmektir. Yasal mücadele tabii ki sürecektir ama bu lenduha binaya imza atanları tarih hiçbir zaman affetmeyecektir

www.atakoygazete.com.tr

Cevap Yaz

İlanları Karşılaştır